Πήρε τη νίκη με εξαιρετικό Καρβούνη ο Παναγροτικός

Με 3-1 επικράτησε του Αίαντα Ράχης, ο Παναγροτικός, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον τερματοφύλακά του.

Την εξαιρετική χρονιά που διανύει πιστοποίησε ο Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα, που επικράτησε του Αίαντα Ράχης, με 3-1 και ανέβηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές φάσεις για γκολ, όμως έπεσαν πάνω στον εξαιρετικό Καρβούνη, που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στη διαμόρφωση του τελικού αποτελέσματος. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς, και ευτύχησαν να προηγηθούν, στην πρώτη τους φάση, στο 4ο λεπτό, όταν ο Τζαφέρης με κοντινό πλασέ μέσα από την περιοχή μετά από κόρνερ και αναμπουμπούλα, έγραψε το 1-0. Η Ράχη αντέδρασε και ανέβασε ρυθμό, απειλώντας στο 12ο λεπτό, με τον Αντωνίου, που ανακόπηκε τελευταία στιγμή πριν εκτελέσει. Στο 15ο λεπτό, ο Δόσης εκτέλεσε ωραία απευθείας φάουλ, όμως ο Καρβούνης με δύσκολη επέμβαση στο "Γ" κράτησε το "μηδέν". Στο 33ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι είχαν νέα καλή στιγμή, με το Δόση να σεντράρει, το Σιαπάτη να πιάνει την κεφαλιά, όμως τον Καρβούνη να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια. Η επιθετικότητα της Ράχης συνεχίστηκε και στο 42ο λεπτό χάθηκε νέα διπλή ευκαιρία, όταν ο Κοτρότσιος νικήθηκε σε προβολή από τον Καρβούνη, ενώ στην επαναφορά, νέο σουτ του Αντωνίου σταμάτησε και πάλι στον Καρβούνη. Η τελευταία φάση του πρώτου μέρους δεν είχε διαφορετικό αποτέλεσμα, όταν ο Κ. Ευαγγέλου σούταρε, όμως ο γκολκίπερ του Παναγροτικού αντέδρασε και πάλι σωστά.

Στο δεύτερο μέρος, η Ράχη συνέχισε να είναι αναποτελεσματική, σε αντίθεση με τον Άγιο, που εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των αντιπάλων του και καθάρισε το παιχνίδι. Στο 53ο λεπτό, ο Αντωνίου εκτέλεσε φάουλ που πέρασε λίγο άουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν μετά από τραγικό λάθος της άμυνας, ο Βαΐτσης βγήκε φάτσα με το τέρμα και πλάσαρε εύστοχα, για το 2-0. Στο 65ο λεπτό, νέο λάθος της άμυνας το εκμεταλλεύτηκε αυτή τη φορά ο Κοντοδήμας, που έγινε κάτοχος της μπάλας, και με πολύ ωραίο τελείωμα από τα όρια της περιοχής έγραψε το 3-0, "κόβωντας το πόδια" των παικτών της Ράχης. Οι φιλοξενούμενοι αφού συνήλθαν ψυχολογικά, συνέχισαν να ψάχνουν ένα γκολ, και στο 77ο λεπτό το άγγιξαν, όμως ο Αντωνίου σημάδεψε με δυνατό σουτ το δοκάρι. Το γκολ που έψαχνε η Ράχη, το βρήκε αργά, στο 90ο λεπτό, όταν δεν είχε κάποια ιδιαίτερη αξία, με τον Μπέτσα να βρίσκει ωραία τον Κορέλη και εκείνον να κρεμά με ωραίο πλασέ τον Καρβούνη, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Βουρλόκας Ζάχος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Καρβούνης, Στέργιος, Μπότσαρης (71' Παπασπύρου), Γεωργάρας Θ., Νταλάκας, Σιαμέτης, Κοντοδήμας (71' Παππάς Μ.), Τζαφέρης, Μένα (79' Παππάς Π.), Βρακας (70' Τσάτσος), Βαΐτσης

Αίας Ράχης (Παλιάτσος) : Γεωργάκης, Ευαγγέλου Σ., Καλαμπαλίκης (46' Κορέλης), Κατέρος (79' Μπέτσας), Βίτσιος, Αβραμίδης, Αντωνίου, Ευαγγέλου Κ., Σιαπάτης (67' Ντούπης), Κοτρότσιος, Δόσης