Πέρασε από την Καμπή το Κομπότι

Από μια δύσκολη έδρα πέρασε ο Σκουφάς, που επικράτησε της ΑΕ Καμπής με 0-3.

Επιτυχιών συνέχεια για το Σκουφά, που επικράτησε της ΑΕ Καμπής με 0-3, περνώντας από μια δύσκολη έδρα και όλα δείχνουν πως θα λύσει τις διαφορές του με την Αναγέννηση στο μεταξύ τους παιχνίδι. Το ματς δε διεκδίκησε ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας με αρκετές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου, και το Σκουφά να το κατακτά χάρη σε δυο στημένες μπάλες και ένα αμυντικό λάθος. Στο 33ο λεπτό, ο Βερλέκης εκτέλεσε φάουλ, και ο Τσαρακλημάνης βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με το κεφάλι έγραψε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους. Το δεύτερο γκολ, ήρθε σε ένα κομβικό χρονικά σημείο, αφού ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα, ο Μπέτσας δε συνεννοήθηκε καλά με τον Μπόλη, και ο Τσαρακλημάνης επωφελήθηκε της κατάστασης, και αφού απέφυγε τον γκολκίπερ της Καμπής, διπλασίασε τα τέρματά του και της ομάδας του.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς χωρίς ωστόσο να τα καταφέρουν, με τον Τάσσο να προειδοποιεί με τρίτο γκολ στο 62ο λεπτό, όμως το πλασέ του να φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια. Στο 88ο λεπτό, κρίθηκε και το τελικό αποτέλεσμα, αφού έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Τάσσου, ο Βερλέκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το 0-3, για το Σκουφά, που πλέον στρέφει το μυαλό του σε δύο ματς που είναι η μισή χρονιά, αυτό το Κυπέλλου με τη Δόξα και αυτό του Πρωταθλήματος κόντρα στην Αναγέννηση, που μάλιστα αναμετρήθηκε σήμερα με τη Δόξα επικρατώντας δύσκολα.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Μάνος Δημήτρης

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος) : Μπόλης, Στέργιος (64' Βλάρας), Στούπας, Ντούπης, Μπέτσας (82' Δήμος), Παππάς, Μπιρμπίλης, Γεωργατσέλος, Μουστακλής, Σταμάτης, Μπεζεβέγκης (86' Μπάσιος)

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Μούτσιος, Παπαγιάννης, Τζιότζιος (63' Μπελής), Σχισμένος, Πέτσας, Θεοδωρής, Δήμος (52' Μαλτέζος), Τάσσος, Τσαρακλημάνης (76' Κυριαζής), Αντωνίου (89' Κλάιντι), Βερλέκης