Νίκησε το Δία ο Ακράτητος

Με 3-1 επικράτησε του Δία Κωστακιών, ο Ακράτητος Ακροποταμιάς.

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Ακράτητος Ακροποταμιάς, αφού επικράτησε του Δία Κωστακιών στην έδρα του με 3-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό, όταν από σέντρα του Κρίκα, ο Τζινέρης με πλασέ έγραψε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν σε δύο περιπτώσεις κοντά στην ισοφάριση, με τον Παπαευθυμίου να σουτάρει λίγο άουτ στο 30', και τον Χουσάιλα να νικιέται λίγο αργότερα στο τετ α τετ, μετά από κάθετη πάσα του Μούστο.

Ο Ακράτητος διπλασίασε τα τέρματά του στο 55ο λεπτό, όταν ο Μπακόλας βρήκε κάθετα τον Κρίκα, ο οποίος με πλασέ σημείωσε το 2-0. Οι γηπεδούχοι κλείδωσαν τη νίκη πέντε λεπτά αργότερα, όταν από πολύ ωραία μπαλιά του Κρίκα, που από σκόρερ έγινε δημιουργός, ο Τζινέρης με το δεύτερό του γκολ έγραψε το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 70ο λεπτό, με τον Κωλέτσο να σκοράρει με προβολή μετά από παράλληλη μπαλιά του Μούστο, ο οποίος είχε και την τελευταία φάση του ματς, με τον Τζουμανίκα ωστόσο, να το νικά.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Λάμπρου Χάρης - Λιάπης Νίκος

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Εμιριάν (86' Κοντογιάννης), Μπίτζος, Τατσιόπουλος, Σμύρης, Μπακόλας (81' Αγγέλης), Κοσμάς (56' Λούλο), Κώστας, Κρίκας, Βαγγελής, Τζινέρης (80' Κώστας Μ.)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Ράμμος, Ρούμπος, Μπολιεράκης, Βασιλάκης (62' Μπούκας), Σίμος, Θεοδώρου, Μίκροβας (68' Χεμπέγια), Μούστο, Χουσάιλα, Παπαευθυμίου, Κωλέτσος