Νίκη του Ακράτητου επί του ΑΟΦ

Με 1-0 επικράτησε του ΑΟ Φιλιππιάδας, ο Ακράτητος Ακροποταμιάς, και ρίχνει κλεφτές ματιές προς την πεντάδα.

Στους 11 βαθμούς ανέβηκε ο Ακράτητος Ακροποταμιάς, μετά τη νίκη του επί του ΑΟ Φιλιππιάδας με 1-0, και ρίχνει κλεφτές ματιές προς την πεντάδα, αφού η βαθμολογική απόσταση δεν είναι απαγορευτική. Το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες, ειδικά στο πρώτο μέρος, δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας, χωρίς πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Το γκολ που έκρινε το νικητή σημειώθηκε στο 70ο λεπτό, όταν ο Βαγγελής έπειτα από ενέργεια από τα πλάγια και σέντρα σουτ, έστειλε την μπάλα στο "παραθυράκι" του Παπαϊωάννου, γράφοντας το τελικό 1-0 για τον Ακράτητο. Ο ΑΟΦ προσπάθησε στο τελευταίο 20λεπτο να φέρει το ματς στα ίσα με κάποιες σέντρες και μακρινά σουτ, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να αλλάξει κάτι, γνωρίζοντας μοιραία την ήττα.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Πολύζος Κωνσταντίνος - Βασίλα Φωτεινή

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Σεϊμένης, Εμιριάν, Σμύρης, Τσώλης, Δήμος, Βαγγελής (84' Φλώρος), Μήτσιος, Λούλο (58' Κώστας), Κρίκας (89' Κομπογιάννης), Παππάς (61' Κοσμάς)

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Παπαϊωάννου, Λιάσκας, Αλεξίου, Παπουτσής (66' Μπακοδήμος), Ρεμπής, Θάνης, Τσοκανάς, Λάμπρου, Ευαγγέλου Χ., Γκίκας, Ευαγγέλου Β. (55' Βαρούχος)