Νίκη με ανατροπή για την ΑΕΚ απέναντι στον Αχιλλέα

Δεύτερη σερί νίκη για την ΑΕ Καμπής που επικράτησε με ανατροπή επί του Αχιλλέα Νεοχωρίου με σκορ 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο γήπεδο της Καμπής, όταν στο 11ο λεπτό, ο Κωσταδήμας με εξαιρετική προσπάθεια όπου πέρασε τρεις παίκτες, πλάσαρε σωστά για το 0-1. Οι γηπεδούχοι έψαξαν στη συνέχεια το γρήγορο γκολ της ισοφάρισης και αφού είχαν ένα καλό σουτ με τον Πλακιά που πέρασε λίγο άουτ, ισοφάρισαν στο 18ο λεπτό, όταν από κάθετη πάσα του Κίτσιου στον Μουστακλή, ο Στόγια ανέτρεψε τον τελευταίο υποπίπτοντας σε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Στέργιος για το 1-1. Οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ στο 34ο λεπτό, με τον Σταμάτη να εκτελεί κόρνερ, τον Μουστακλή με κεφαλιά να αναγκάζει τον Οικονόμου σε απόκρουση και τον Γιώργο Κίτσιο σε άδειο ουσιαστικά τέρμα να κάνει το 2-1.

Στην επανάληψη και στο 47', από πάσα του Τσάκαλου, ο Μουστακλής σούταρε άουτ, για να φτάσει στο επόμενο λεπτό μία ανάσα από την ισοφάριση η ομάδα του Νεοχωρίου, όταν από σέντρα του Νάσο, ο Λύτος με κεφαλιά παραλίγο να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, όμως για καλή του τύχη αυτή χτύπησε στο δοκάρι. Στη συνέχεια ο Αχιλλέας προσπάθησε να πάρει κάτι από το ματς μέσα από τα στημένα που κέρδισε, ενώ οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να τελειώσουν το ματς στο ανοιχτό γήπεδο, εντούτοις καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να αλλάξει το 2-1 που διαμορφώθηκε από το 34'.

Διαιτητής: Παπαμιχαήλ Αποστόλης  Βοηθοί: Νούσιας Οδυσσέας - Μάνος Δημήτρης

ΑΕ Καμπής (Μπαλάφας): Αλεξίου, Στέργιος, Ντούπης, Μπέτσας, Κίτσιος Χ. (46' Τσάκαλος), Βλάρας, Λύτος, Πλακιάς (85' Σαραντάρης), Κίτσιος Γ., Σταμάτης (65' Ιωάννου), Μουστακλής

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος): Οικονόμου, Λούλο, Παππάς, Στόγια, Γιαννούλης Α. (63' Ανδρέας), Νάσο, Βούλγαρης, Κατσούλης, Δήμου, Ζίου, Κωσταδήμας