Εδραιώθηκε στην τετράδα ο Ηρόδοτος

Την ευχάριστη έκπληξη αποτελεί μέχρι στιγμής ο Ηρόδοτος, που επικράτησε της Καμπής, με 2-1.

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Ηροδότου, με εντός έδρας νίκη απέναντι στην αξιόλογη ομάδα της Καμπής, συνεχίζοντας την πορεία τετράδας. Η πρώτη καλή φάση ανήκε στους γηπεδούχους στην οποία μάλιστα, κατάφεραν να προηγηθούν. Ο Παναγιώτου βρήκε πλάγια τον Ανδρέα Χουλιάρα, ο οποίος έσπασε στο πέναλτι και ο επερχόμενος Γκαναβίας, με πλασέ στην κίνηση, πέτυχε το παρθενικό του τέρμα φέτος, για το 1-0. Στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους, η ομάδα του Ηροδότου απείλησε με ένα σουτ του Παύλου που απόκρουσε σε κόρνερ ο Σταμούλης, με τη βοήθεια και του δοκαριού, έπειτα από ωραία κάθετη πάσα του Γκαναβία, ενώ η ομάδα της Καμπής απείλησε με ένα μακρινό σουτ του Μπέτσα που έδιωξε ο Οικονόμου σε κόρνερ.

Στην επανάληψη η οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσια, όταν έπειτα από φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή, ο Μουστακλής ευνοήθηκε από τις κόντρες, όμως ο Οκονόμου πέφτοντας στα πόδια του, μπλόκαρε το σουτ που επιχείρησε ο επιθετικός του φιλοξενούμενων. Στο 52ο λεπτό, ο Γιώτης έγινε αποδέκτης της μπάλας στο χώρο της μεσαίας γραμμής και αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του έβγαλε συστημένη μπαλιά από τα πλάγια, στο κεφάλι του Παύλου ο οποίος εξ επαφής, έκανε το 2-0, ολοκληρώνονας ιδανικά την εξαιρετική ατομική ενέργεια του υψηλόσωμου χαφ του Ηρόδοτου. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο σκορ στο 66ο, ξαναμπαίνοντας στο ματς, όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ από τα πλάγια και κεφαλιά πάσα, ο αμαρκάριστος Ντούπης, έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα του Οικονόμου για το 2-1. Στα εναπομείναντα λεπτά, η Καμπή ανέβηκε, ψάχνοντας το γκολ, έχοντας δύο καλές στιγμές, μία με το Βλάρα και μια μετά από φάση διαρκείας, ενώ η ομάδα του Ηροδότου νικήθηκε δύο φορές σε τετ α τετ στην κόντρα από το Σταμούλη, μία με το Χουλιάρα και μια λίγο πριν το τέλος με τον Γκαναβία, κατακτώντας όμως μια δύσκολη και σημαντική νίκη.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Νούσιας Οδυσσέας - Καραγιάννης Θοδωρής

Ηρόδοτος Καλογερικού (Γεωργίου) : Οικονόμου, Χουλιάρας Α., Χουλιάρας Ν. (28' Γεωργίου), Χεμπέγια, Καραμέτσιος, Γιώτης, Ρώσσιος, Στεργίου (46' Ευαγγέλου), Παύλου, Παναγιώτου, Γκαναβίας

ΑΕ Καμπής (Μάζης-Παλιάτσος) : Σταμούλης, Στέργιος, Λάκκας Σ. (32' Καραντζάς), Μαγγίνας (32' Ντούπης), Μπέτσας, Καρράς, Βλάρας, Τζούκας (64' Ευαγγέλου), Μουστακλής, Λάκκας Β., Παππάς (76' Καραβασιλείου)