"Διπλό" στα Τζουμέρκα για την Ολυμπιάδα

Επιστροφή στις νίκες για την Ολυμπιάδα, που επικράτησε στα Τζουμέρκα με 1-4.

Επιστροφή στις νίκες για την Ολυμπιάδα, με 1-4 μέσα στα Τζουμέρκα, μετά την εκτός προγράμματος ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής με τον Αστέρα Ρόκκα. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και απείλησαν στο 5ο λεπτό, με ωραία ενέργεια του Γεωργούλα, που αποσόβησε όμως ο Κανταρέλης. Στο 11' ο Γώτας σούταρε με την μπάλα να περνά λίγο άουτ, για να απαντήσουν οι γηπεδούχοι τα 18ο λεπτό, με τον Πλεύρη να βγαίνει φάτσα με το Λάμπρου όμως να μην τελειώνει καλά τη φάση. Στο 27ο λεπτό, ήρθε το 0-1, με το Δήμο να σουτάρει από μακριά, τον Κανταρέλη να προσπαθεί να αποκρούσει όμως την μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι και στα δίχτυα. Στο 41ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι αμυντικού, με το Δήμο από την άσπρη βούλα να διπλασιάζει τα τέρματά του για το 0-2. Η Ολυμπιάδα έψαξε το τρίτο γκολ πριν την ανάπαυλα και αφού είχε μεγάλη φάση με τον Παππά στο 43', δύο λεπτά μετά ήρθε το 0-3, με τον Τσιρώνη να εκμεταλλεύεται αδράνεια της άμυνας και να σκοράρει.

Οι γηπεδούχοι ξαναμπήκαν στο ματς στο 50ο λεπτό, με γκολ του Δημήτρη Πλεύρη, με τον ίδιο όμως να αφήνει την ομάδα του με παίκτη λιγότερο στο 75ο λεπτό, καθώς αντίκρισε την κόκκινη κάρτα. Στο 80ο λεπτό, ο Παχούλας σούταρε, και ο Κωνσταντινίδης με το κεφάλι έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το τελικό 1-4. Το παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από αρκετές δυνατές μονομαχίες είχε ακόμα μια αποβολή, αυτή τη φορά για την Ολυμπιάδα, με το Λιώλη στο 86ο λεπτό, να βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Πολύζος Κωνσταντίνος - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κολιοκώστας) :  Κανταρέλης, Κουτρομάνης, Τσιώρης, Κωνσταντινίδης, Βόιδαρος (46' Πλεύρης Δ.), Σπανός, Στύλιος, Κατσάνος Π. (32' Κατσάνος Κ.), Διονύσης Γ. (86' Νάσιος), Πλεύρης Ν., Διονύσης Ν.

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Λάμπρου, Λιώλης, Σερβετάς (65' Χαρπαντίδης), Λεκάνης (82' Χεμπέγια), Παχούλας, Τσιρώνης, Γεωργούλας, Γώτας, Παππάς (60' Γκυζέλης), Δήμος (89' Κούσης), Παπαγιάννης